×
Menu

Jednym z popularnych zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych jest zabieg mezoterapii, inaczej zwany intradermoterapią. Jest to niechirurgiczny zabieg stosowany między innymi w dermatologii i medycynie estetycznej, polegający na miejscowym i bezpośrednim dostarczeniu w warstwę skóry właściwej określonych substancji odżywczych, posiadających właściwości lecznicze i regeneracyjne.

Za pomocą zabiegu mezoterapii można leczyć zwiotczałą (odwodnioną) skórę, likwidować drobne zmarszczki, rozstępy, cellulit, a nawet zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Dwoma najbardziej znanymi odmianami tego zabiegu są:

  • mezoterapia bezigłowa, polegająca na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych nieinwazyjną metodą elektropolacji, za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości,
  • mezoterapia igłowa, podczas której substancje odżywcze wprowadzane są do skóry poprzez użycie urządzenia (strzykawek) o bardzo cienkich igłach.

Wybór urządzenia, z jakiego będziesz korzystać podczas wykonywania zabiegów mezoterapii zależy przede wszystkim od jej rodzaju oraz środków finansowych, jakie chcesz przeznaczyć na zakup. Podobnie, jak w przypadku pozostałego wyposażenia Twojego salonu kosmetycznego, kupując określony sprzęt kosmetyczny, warto zainwestować w jakość, wpływającą na skuteczność przeprowadzanych zabiegów i, co najważniejsze, bezpieczeństwo naszych klientów.

Jaki sprzęt kosmetyczny wybrać?


•Do wykonywania zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest specjalne (pojedyncze) urządzenie z funkcją płynnej regulacji mocy, wyposażone w głowicę do wykonywania zabiegów w okolicach oczu, głowicę do zabiegów twarzy i ciała oraz elektrodę zamykającą obwód. W zależności od modelu i producenta, nowe urządzenie możemy kupić już od 3 500 do 4 000 złotych.
•Mezoterapię bezigłową można również przeprowadzać przy użyciu wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego (posiadającego funkcję mezoterapii), którego cena – w zależności od ilości funkcji – waha się w granicach od 3 500 do 13 000 złotych.
•Mezoterapia igłowa (mikroigłowa), polegająca na wstrzykiwaniu w skórę właściwą substancji odżywczych, wykonywana jest natomiast przy użyciu specjalnego pneumatycznego pistoletu wtryskowego, wyposażonego w wiele cienkich igieł, pozwalających na jednoczesne wykonanie wielu mikronakłuć. Sprzęt służący do przeprowadzania takiego zabiegu powinien umożliwiać kontrolowanie głębokości nakłuć oraz posiadać funkcję regulowania czasu wtrysku i wyboru trybu iniekcji. Powinien również być wykonany z wysokiej jakości materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami oraz być ergonomiczny i ekonomiczny w użyciu (zapobiegający utracie płynu w czasie wykonywania zabiegu). Cena nowego sprzętu, zależna od modelu i producenta, wynosi od 4 000 do 10 000 złotych. Należy pamiętać, że igły używane do zabiegu mezoterapii są jednorazowe.

Tags: ,

Instagram